Grote hervorming Mijn “VerbouwPremie” vanaf juli 2025
Vanaf 1 juli 2025 verandert de Vlaamse ‘Mijn VerbouwPremie’ grondig...
Vanaf 1 juli 2025 verandert de Vlaamse ‘Mijn VerbouwPremie’ grondig...
Vanaf 1 juli 2025 verandert de Vlaamse ‘Mijn VerbouwPremie’ grondig. De nadruk ligt voortaan nog meer op energiezuinige renovaties. De steun wordt aangepast op basis van het inkomen van de aanvrager, en er worden strengere voorwaarden opgelegd voor hogere inkomens. Het doel is duidelijk: de beschikbare middelen gerichter en efficiënter inzetten.
De premies worden voortaan toegekend in vier inkomenscategorieën:
Categorie 4 (laagste inkomens): tot 50% terugbetaald.
Categorie 3: tot 35% terugbetaald.
Categorie 2: tot 25% terugbetaald.
Categorie 1 (hoogste inkomens): tot 20% terugbetaald.
De inkomensgrens voor categorie 4 wordt daarbij aanzienlijk verlaagd. Voor een alleenstaande zakt die bijvoorbeeld van €42.340 naar €23.380 bruto per jaar.
Wie tot een hogere inkomenscategorie behoort, kan vanaf juli slechts een premie aanvragen voor een standaardoppervlakte. Voor dakisolatie wordt dit bijvoorbeeld maximaal 100 m². Renoveer je een groter dak, dan krijg je geen extra premie voor het bijkomende oppervlak.
Enkel energiebesparende werken komen nog in aanmerking voor een premie. Werken zonder energie-impact, zoals een nieuwe trap of het afbreken van een binnenmuur, vallen uit de boot. Ook voor ramen, vloeren of daken is het voortaan vereist dat er effectieve isolatie wordt toegevoegd om recht te hebben op steun.
De premies voor warmtepompen en warmtepompboilers blijven behouden. De premie voor zonneboilers verdwijnt, omdat deze minder efficiënt blijken dan warmtepompboilers. Deze maatregel kadert in de ambitie om vooral in te zetten op duurzame, toekomstgerichte technieken.
Eigenaars van een tweede woning vallen automatisch onder de hoogste inkomenscategorie. Er is echter een uitzondering: wordt de woning sociaal verhuurd, dan kan de eigenaar aanspraak maken op de verhoogde premie uit categorie 4.
Renovatieplannen? Dan is het cruciaal om nu al rekening te houden met deze hervorming. Zeker wie nog wil profiteren van de huidige regeling, wacht best niet te lang met het aanvragen van de premie. Tegelijk biedt het nieuwe systeem ook meer kansen voor wie energiebewust renoveert en over een lager inkomen beschikt.
Bron: VRT NEWS
Gelijkaardige artikels
Blijf op de hoogte